Loading posts...
Loading
0

My shopping basket

  • No products in the cart.

Jaké fotky ze svatby ode mě můžete očekávat?

Svatební fotografie jako disciplína

Svatební fotografie je svébytný fotografický žánr, dokonce by se dalo říci, že je to kombinace hned několika žánrů. Fotograf během jednoho svatebního dne nafotí stovky snímků, u kterých vystřídá řadu disciplín, od reportážní fotografie a momentek přes portréty, aranžované skupinové fotky, makrofotografie (např. prstýnků či jídla) až po záběry architektury a krajiny, pokud se svatba koná v mimořádně fotogenickém prostředí.

A přestože základy řemesla jsou stejné, pro každého fotografa zbývá spousta prostoru pro uplatnění svého vlastního fotografického rukopisu.

 

výběr svatebního fotografa

Aby svatební fotografie dýchaly slavnostní atmosférou, nelze od nich čekat jen prosté zachycení reality. Každý fotograf přistupuje ke své úloze po svém, výsledek jeho práce ovlivňuje kromě použitého vybavení také jeho osobitý pohled a v dnešní době samozřejmě i postprodukce.

Proto je velmi důležité, aby si každý klient prohlédl fotografovu práci a vybral si ho podle ní. Většinou, co se týče fotek, nelze totiž jednoznačně říct, co je špatně a dobře, co je hezké a nehezké. Je to velmi subjektivní záležitost a proto si svého fotografa vybírejte podle fotografického stylu, který prostě s vaším okem lahodí 😉

 

Dost bylo řečí a nyní – jaké tedy fotky ode mě můžete očekávat?

Svatební den pro nevěstu většinou začíná brzkým vstáváním a přípravami svého vzhledu. Na smluvené místo dorazí nejprve vizážistka a kadeřnice a poté já jako fotograf. Není nutné fotit od úplného začátku, kdy je nevěsta ještě nenalíčená. Stačí fotit později, kdy už je hotové líčení a začíná se rýsovat svatební účes.

svatební účes příprava nevěstypřípravy nevěsty účespřípravy nevěsty s kadeřnicí

Zatímco se nevěsta češe a líčí, já pobíhám od ní ke svatebním střevíčkům a šatům. Nafotím si tedy česání a líčení a v mezičase popadnu šaty, najdu pro ně fotogenické místo a fotím je. Stejně tak, pokud má nevěsta například podvazek či náušnice, nebo další drobnosti, naaranžuji si je a vyfotím.

      

Přípravy nevěsty se zakončí oblékáním do šatů, které také mohu nafotit.

 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites